Янис Антетокумпо вкара 50 точки при успеха на Милуоки над Ню Орлиънс в НБА

10:12, 30.01.2023
Чете се за: 01:57 мин.
янис адетокунбо вкара точки успеха милуоки орлиънс нба

Милуоки Бъкс надигра със 135:110 като домакин състава на Ню Орлиънс Пеликанс в среща от редовния сезон на НБА, а отново за "елените" блестеше гръцкият баскетболист Янис Антетокумпо.

28-годишният състезател се отчете с "дабъл-дабъл" за победата, вкарвайки 50 точки, към които добави и 13 борби.

Бъкс контролираха изцяло случващото се на паркета, като още в първата четвърт натрупаха солидна преднина от 37:19. Последваха две равностойни част, които завършиха наравно, а в последните 12 минути домакините съумяха още малко да увеличат аванса си и така финалната сирена дойде при 135:110 в полза на Милуоки, подпечатвайки осмото поредно поражение за Пеликанс в първенството.

Освен Антетокумпо на висота за Бъкс в срещата беше и Джру Холидей, който вкара 17 точки.

За гостите от Ню Орлиънс пък Хосе Алварадо стана най-резултатен с 18 пункта, а Йонас Валанчунас и Трей Мърф добавиха по 16.

В класирането Милуоки Бъкс заема 3-то място в Източната конференция с баланс 33-17, докато Пеликанс са 6-и на Запад.