Волейболистите на Филип Блан елиминираха Канада в първия мач от четвъртфиналите

япония грабна билет полуфиналите лигата нациите
Снимка: volleyballworld.com
19:57, 27.06.2024

Националният отбор на Япония си гарантира място на полуфиналите в Лигата на нациите по волейбол. Момчетата на Филип Блан се оказаха по-силни от Канада след 3:0 гейма (26:24, 25:18 и 26:24) в първия четвъртфинал, който се изигра в Лодз.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

Японците срещнаха сериозна съпротива от играчите на Тоумас Самелвуо, особено в първата и третата част, но това не ги спря се класират за Топ 4 във финалите на надпреварата за втора поредна година. На полуфиналите „самураите“ ще срещнат победителя от четвъртфиналната двойка между Словения и Аржентина, които ще спорят утре (петък).

Въпреки че японците поведоха с комфортна преднина в началото на първия гейм, символичните гости се постараха да сътворят обрат впоследствие. Последваха няколко равенства, след което японците измъкнаха частта с 26:24.

Вторият гейм стартира с нови равенства, но „самураите“ нарушиха статуквото и дръпнаха с комфортна преднина, за да триумфират с 25:18. В третата част канадците постепенно си осигуриха инициативата и държаха съдбата си в свои ръце. В този момент символичните домакини показаха характер и се погрижиха равенството отново да светне на таблото, а в края на гейма взеха по-правилните решения, което се оказа достатъчно да го спечелят с 26:24.

Юки Ишикава даде тон на победителите с 26 точки, Тацунори Оцука добави 10.

Артур Шварц бе над всички за „кленовите листа“ със 17 точки. Стивън Маар има 14, Ерик Лоепки приключи с 10.

Индустриалните паркове - ключови за икономическия растеж на България?
Костадин Костадинов: В момента ДПС разчистват сметките си с ПП - ДБ