Япония и Канада откриват четвъртфиналите на Лигата на нациите

япония канада откриват четвъртфиналите лигата нациите
Снимка:
16:47, 24.06.2024

Ясни са четвъртфиналните двойки във волейболния турнир Лигата на нациите за мъже. Срещите ще се изиграят на 27 и 28 юни в Лодз (Полша).

Първи един срещу друг ще излязат отборите на Япония (четвърти в класирането) и Канада (5). Двата тима се изправиха един срещу друг и в група 6. "Кленовите листа" победиха съперника в пет гейма.

След това е сблъсъкът между домакина на финалите Полша (втори в таблицата) и Бразилия (седми), повтарящ двубоя от група 3 - във втората седмица на турнира. Тогава "селесао" се наложи с 3:1 гейма.

В петък се срещат Италия (3) и олимпийските шампиони от Франция (6) - в повторение на мач от група 4, завършил в полза на "петлите" - 3:2 гейма.

Лидерът в класирането Словения и осмият Аржентина излизат един срещу друг отново броени дни след победата на балканския тим с 3:0 гейма.