Ювентус победи минимално Спортинг Лисабон, Шчесни напусна със сърдечен проблем

23:58, 13.04.2023
ювентус победи минимално спортинг лисабон шчесни напусна сърдечен проблем

Отборът на Ювентус постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Спортинг Лисабон в първи двубой от четвъртфиналите на Лига Европа.

Единственото попадение на стадиона в Торино бе отбелязано в 73-ата минута, когато Анхел Ди Мария центрира от десния фланг в наказателното поле на „лисабонските лъвове“, Душан Влахович стреля с глава на далечната греда, Себастиан Коатес изчисти кълбото от голлинията, но тя попадна в обсега на Федерико Гати, който от непосредствена близост се разписа с изстрел по земя.

В самия край на първото полувреме „бианконерите“ направиха принудителна смяна, тъй като стражът Войчех Шчесни получи сърдечен проблем и напускайки терена се държеше за гърдите, което притесни медицинския щаб на Ювентус.

Реваншът е следващата седмица в четвъртък, 20 април, от 22.00 часа българско време.

Останалите резултати:

Фейенорд - Рома 1:0

Байер Леверкузен - Роял Юнион СЖ 1:1

Манчестър Юнайтед - Севиля 2:2

Много силен южен вятър и още по-топло време
Манчестър Юнайтед пропиля два гола аванс срещу Севиля, като си вкара два автогола