Ювентус се върна към победите след петголово шоу в Емполи

21:58, 26.02.2022
ювентус върна победите петголово шоу емполи

Съставът на Ювентус прекъсна серията си от три поредни равенства във всички турнири, след като се наложи с 3:2 като гост на Емполи в двубой от италианската Серия "А".

С основен принос за успеха беше новото попълнение на "бианконерите" Душан Влахович, който продължава да впечатлява след пристигането си от Фиорентина. Днес сърбинът беше точен на два пъти, с което закръгли броя на головете си в първенството на 20.

Преди обаче той отново да се появи на сцената Мойзе Кийн бе дал аванс на Юве в 32-та минута, а осем по-късно Шимон Зурковски бе изравнил.

Още преди почивката Влахович възстанови аванса на гостите след асистенция на Куадрадо, а в 66-та минута отново сърбинът беше точен за 3:1, оползотворявайки този път подаване на Мората.

Андреа Ла Мантия върна надеждите на домакините за поне точка от този двубой с гол в 76-та минута, но футболистите на Ювентус не допуснаха да се стигне до нов гол и така се поздравиха с едва втората си победа през февруари.

В класирането "Старата госпожа" запазва 4-то място с актив от 50 точки, докато Емполи е 13-ти с 31 пункта.

Байерн (Мюнхен) с минимален успех като гост на Айнтрахт (Франкфурт)
Банско на протест за незабавно спиране на военните действия в Украйна (СНИМКИ)