С нови спадове заради коронавируса стартираха азиатските фондови борси. Тенденцията продължи и на борсите в Европа.
Понижаването на Общия европейски индекс Stoxx Europe 600 напомня момента, в който британците изненадващо гласуваха за Брекзит. Първоначален срив на индексите на Уолстрийт предизвика кратко спиране на търговията.
Ситуацията е драматична и заради факта, че след провала на преговорите между ОПЕК и Русия, Саудитска Арабия започна "петролна ценова война". Рияд обяви огромни отстъпки в цените на петрола от април и увеличаване на производството до 10-11 млн. барела на ден.
След това петролът сорт Брент поевтиня с над 30% - най-големият еднодневен спад след Войната в Залива през 1991 г. С 20% поевтиняха и акциите на саудитската компания "Арамко".
Асен Василев, ПП-ДБ: Оттеглянето от сделката за "Лукойл" е силно притеснително
Съдбата на Бюджет 2026: Властта и бизнесът възстановиха диалога си за парите за догодина (ОБЗОР)
Започва същинският етап на търга за изграждането на Терминал 3 на столичното летище (СНИМКИ)
Премиерът Желязков за особения управител в "Лукойл": Има имена, които обсъждаме