Затвориха временно за движение улица в Бургас по искане на живеещите там. А причината е нестандартна - желанието им да се съберат заедно в съботната вечер. Желанието бе уважено от общината, а съседи нарекоха проявата си "Празник на палачинката".
Хората от улица "Елин Пелин" в морския град излязоха пред входовете си с домашно приготвени палачинки, торти, скара и всякакви ястия, с които са решили да почерпят съседите си. Целта им е освен да прекарат време заедно, е да покажат, че сред тях цари дух на разбирателство, на фона на зачестилите в страната междусъседски скандали.
Бургаската среща се организира по примера на общности в Дания, които се събират по същия начин, затваряйки градските улици за автомобили. Имаше и грамоти за най-възрастния жител и за собственика с най-много магнити по хладилника от екзотични държави.
Автор: Давид Сукнаров
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Австралийски учени определиха възрастта на най-стария астероиден кратер на Земята
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец