Пловдив влезе в зона 3 от новия план за справяне с пандемията. Това накара властите в града да се съберат на спешна среща, на която беше взето решение за въвеждането на нови ограничения.
Подробности вижте в прякото включване на Мариела Хубинова.
От понеделник заведенията ще работят на 50% от капацитета си като имат право да приемат клиенти от 5.00 до 23.00 часа.
Забранява се посещението на непълнолетни лица без придружител в моловете.
Ще се учести графикът на градския транспорт в града под тепетата.
За училищата засега не са предвидени нови мерки, тъй като от понеделник учениците са в едноседмична междусрочна ваканция.
Към днешния ден заболеваемостта от COVID-19 в област Пловдив е 1702 на 100 000 души. Капацитета на интензивните легла е запълнен на 70%.
От учебната стая до Космоса: 12-годишният Александър с първи стъпки към мечтата си
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)