Здравният министър ще издаде заповед за затягане на противоепидемчините мерки, след като получи доклад от главния санитарен инспектор.
Стойчо Кацаров съобщи, че първоначално ще бъде ограничен капацитетът за работа на заведения, фитнес зали, кина, театри и други учреждения от 50 на 30%.
Доц. Ангел Кунчев: Вече сме в разгара на четвъртата вълна
Местата, които осигурят вход за ваксинирани и преболедували и чиито служители са имунизирани или изкарали коронавируса, ще работят без ограничения, стана ясно от думите на Кацаров.
"Каквато и ограничителна мярка да бъде наложена по отношение на действащи стопански субекти, тя ще бъде съпроводена незабавно с подкрепа и обезщетение за хората, чиято работа и бизнес са засегнати. Ще бъде предвидена и възможност за учрежденията, които са осигурили възможност за вход", заяви служебният министър на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров.
Репортери: Альоша Шаламанов, Стела Илиева
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг