ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Четирима са задържани за побоя над директора на полицията...
Чете се за: 04:37 мин.
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Румен Гечев: БСП има най-големи шансове да състави правителство

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:25 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Реалността е, че както виждате има напрежение по едни или други причини между т.нар. "протестни партии" и затова считаме, че БСП има най-големи шансове да състави правителство. Това заяви депутатът от "БСП за България" Румен Гечев в "Денят започва".

По думите му БСП ще продължи да работи за съставянето на редовно правителство, ако другите участници в процедурата проявяват отговорност, разбиране и отчитат националните интереси.

"Съвсем логично и морално е да очакваме от президента третия мандат да даде на "БСП за България", тъй като г-н Радев е президентът, който ние предложихме и който беше избран с огромно мнозинство. Така, че логично е и очаквано е третият мандат да дойде в БСП", каза още Гечев.

Втори ден на консултации: Ще има ли компромис за кабинет или следват нови избори (ОБЗОР)

Според него БСП е показала последователност в целите в програмата си, както и диалогичност в разговорите за съставяне на кабинет.

"БСП стои доста стабилно на трудния политически терен в България", допълни още Румен Гечев.

Той коментира и проекта на Министерството на финансите за актуализация на бюджета. Гечев обясни, че в него се прилага резервна сума от 1 млрд. 272 млн. лв. - увеличение с 14 пъти от предходната годината. От БСП обаче искат да знаят какви точно са предвидените резерви и за какво ще бъдат използвани.

Корнелия Нинова: В предложената актуализация на Бюджет 2021 има смущаващи неща

Вторият въпрос, който от БСП отправят към проекта за актуализация на бюджета, е свързан с общините. По думите на Гечев за тях не е предвидено нищо, което е притеснително, тъй като общините в България посрещат едни от основните удари в резултат от кризата от COVID-19, каза още той.

Вижте целия разговор във видеото.

Гледайте повече теми от "Денят започва"

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?