Продължават протестите и блокадите на пътища и на земеделците в Кюстендилско с трактори, тежка техника и разпилени плодове по пътя.

"Тези преговори ги прави едно общество, което представлява не повече от 5,7% от българския земеделец. Крупните производители, които държат 96% от нашия сектор", посочи Антон Тодоров - зеленчукопроизводител в Кюстендил.
Техните интереси не се ли припокриват с вашите?
"Не, категорично не се припокриват", заяви зеленчуковият производител Антон Тодоров.


"Разделение се опитват да вкарват в бранша по-големите играчи в този бизнес. Ние не сме бизнесмени, ние сме работници", каза Росен Йосифов - зърнопроизводител в Кюстендил.
"Приказките, че нашите искания не са политически, точно такива са, защото искаме промяна в цялостната политика в сектор земеделие и да се насочи повече внимание към обикновения производител", отбеляза Павел Иванов - зърнопроизводител в Кюстендил.

Вижте повече в прякото включване на Али Мисанков
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Катастрофа между два тежкотоварни автомобила затвори временно Прохода на Републиката
Полицията откри в склад авточасти от крадени автомобили в София, мъж е задържан
Следи от мечка и малко мече са открити по тялото на мъжа, намерен край хижа "Рудничар"
Водни салюти, стотици фенове и приятели посрещат DARA на летището в София
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите