Обмисля се по-малките стопанства да не доказват загуби
Земеделците от района на Кюстендил блокираха главния път за граничния пункт "Гюешево" със Северна Македония.
Хората са недоволни от продължаващите без успех преговори с властта за подпомагане на сектора. Земеделците са против обвързването на подпомагането с доказване на загуби пред НАП.
"Особено малките стопанства ще бъдат силно затруднени да опишат тази справка, да декларират своите разходи, затова министерството предложи да мислим в посока до 3000 дка стопанства да не подават такава справка", посочи Илия Проданов, председател на Националната асоциация на зърнопроизводителите.
"Повярвайте ми, това е последното място, където искам да бъда в момента, обаче ножът е опрял до кокала и нямаме друг изход", категоричен е Павел Иванов - земеделски производител от Кюстендил.
"Силно се надявам властта да ни чуе", заяви Антон Борисов - земеделски производител от Кюстендил.
"Ние сме притиснати до стената… или фалираме или продължаваме с блокадите", каза Росен Йосифов - земеделски производител от Кюстендил
Вижте прякото включване на Али Мисанков
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Надежда Йорданова призова за промени в Изборния кодекс, така че да се гарантират честни избори
ДПС със законодателна инициатива за приемането на закон за максималната надценка
Александър Томов: Конгресът на БСП отваря отново въпроса за коалицията и властта
Поскъпването под лупа: НАП откри 28 нарушения в първите дни на еврото у нас