Ще бъде обсъдено и решено да се оттеглят "Закона за държавния бюджет на България за 2025 г.", законопроекта за НЗОК, Закона за държавното обществено осигуряване и пакета данъчни закони. Това каза премиерът Росен Желязков в началото на първото заседание на Министерски съвет на редовното правителство.
"Това се налага на база на картината, която имаме от отчета за месец януари 2025 г., както и данните, които бяха публикувани от Евростат да имаме възможност да направим една по-точна преценка и на базата на допусканията и анализите, и макрорамката, и прогнозите за възможностите пред бюджета, министър Теменужка Петкова ще направи необходимото, за да представи това пред обществеността", допълни Желязков.
В кабинета "Желязков" има трима вицепремиери и 19 министри. При поемането на поста премиерът Росен Желязков обеща до месец да представят управленска програма с конкретни политики и финансови разчети. Междувременно започна работа Съветът за съвместно управление, на който беше заявена спешната нужда от редовен бюджет.
Очаква се президентът Йотова да подпише указ за освобождаването на главния секретар на МВР
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите
Промените в Изборния кодекс: Правната комисия ще разгледа ветото на президента
Удължителното действие на Бюджет 2025 ще бъде готово до дни и внесено в парламента
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите