Женският национален отбор спечели златото на Световната купа по естетическа гимнастика в Испания

Девойките завоюваха сребърните медали

женският национален отбор спечели златото световната купа естетическа гимнастика испания
16:16, 30.06.2024

Националният отбор на България спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в Тарагона (Испания).

Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева събраха 57.100 точки от двете изигравания, след като вчера получиха 28.600 точки, а днес 28.500. За тях това е втора победа за Световната купа след тази в Будапеща (Унгария) в края на месец май.

В класирането следват Минетит (Финландия) с 56.850 точки и Сийдисабад (Естония) с 54.550 точки.

Националният отбор за девойки Линой Георгиева, Андреа Сарафова, Андреа Христова, Жаклин Найденова, Никол Златкова, Дария Начева, Адриана Михайлова, Далия Иванова завоюва сребърните медали с 54.200 точки (27.050 и 27.150).

Шампион стана Минетит Джуниър (Финландия) с 55.000 точки (27.250 и 27.250), а на трето място се нареди Ребасесабад (Естония) с 53.500 точки (26.850 и 26.650), чиято композиция е направена от старши треньора на България Кристина Ташева.