На финала днес тимът ни получи оценка от 28.400 точки и триумфира с убедителна разлика.
Националният отбор на България за жени спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в унгарската столица Будапеща.
Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева бяха с класа над съперници си и в двата дни на надпреварата и завоюваха титлата. На финала днес те получиха оценка от 28.400 точки и триумфираха с убедителна разлика.
След България останаха двата руски тима Експресия (27.950 точки) и Мадона. За тима това е първи успех над руски състави от много години насам.
Националният отбор за девойки Линой Георгиева, Андреа Сарафова, Андреа Христова, Жаклин Найденова, Никол Златкова, Дария Начева, Адриана Михайлова, Далия Иванова спечели бронзовите медали, след като се нареди на трета позиция. Руските Виктория и Мадона се класираха преди българските гимнастички.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец