Жирона е на четвъртфинал за Купата на Краля след успех над Райо Валекано

Селта отстрани Валенсия с 3:1 на "Местая", а Реал Сосиедад елиминира от турнира миналогодишния финалист Осасуна след победа с 2:0.

жирона четвъртфинал купата краля успех райо валекано
08:46, 18.01.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Жирона се класира на четвъртфиналите за Купата на Краля в Испания. Каталунците надиграха Райо Валекано с 3:1 в среща от осминафиналите.

И четирите гола паднаха през първото полувреме. Кристиан Стуани откри в 15-а минута игра, а четири по-късно отново той удвои от дузпа. Дейли Блинд направи 3:0 в 26-а минута. Ради Нека върна един гол за Райо в 36-ата минута.

Това бе 16-и пореден мач за отбора на Жирона във всички турнири без загуба.

Селта отстрани Валенсия с 3:1 на "Местая". Гостите от Виго поведоха с 2:0 с голове на Лука де ла Торе и Дувикас от дузпа до 18-а минута. Нова дузпа, този път в полза на Валенсия, позволи на домакините дапсе върнат в мача след точно изпълнение на Пепелу. В 80-ата минута гръкът Анастасиос Дувикас вкара втория си гол и затвърди победата на Селта.

Реал Сосиедад елиминира от турнира миналогодишния финалист Осасуна след победа с 2:0 в Памплона. Микел Оярсабал се разписа от дузпа в 57-та минута, а Микел Мерино оформи крайния резултат в дълбоко добавеното време.

Кметът на Перник защити влизането си в Сдружението на общините: Там не трябва да има партийност
Швьонтек беше пред отпадане, но измъкна успеха от Даниел Колинс, за да се класира за третия кръг на Australian Open