Жирона продължава да навлиза в ритъм след победата срещу Севиля

В другата среща по същото време Хетафе и Реал Сосиедад не успяха да стигнат до голове и приключиха при 0:0.

Абел Руис
Снимка: X / @GironaFC
23:12, 01.09.2024

С попадения на Иван Мартин и Абел Руис във всяко полувреме участникът в Шампионската лига Жирона се наложи над Севиля с 2:0 като гост в 4-ия кръг на Ла Лига.

Тимът от малкия каталунски град, превърнал се в сензация миналата година, показва, че запазва състоянието си и днес доминираше сериозно през цялото време. Тимът на Севиля в нито един момент не успя да се противопостави и логично остава без победа след първите четири мача.

Иван Мартин откри резултата в 41-ата минута, след като получи топката на празна врата и просто трябваше да сложи крака. Мигел Гутиерес проби през защитата на севилци и буквално сервира топката в малкото наказателно поле.

Абел Руис вкара за 2:0 в 73-ата минута от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка в наказателното поле на Исак Ромеро.

В другата среща от днешния ден Хетафе и Реал Сосиедад не успяха да стигнат до голове и приключиха при 0:0.

Жирона се изкачи на 4-о място в класирането със 7 точки, на 5 след лидера Барселона, когото ще срещнат в следващия мач след паузата заради мачовете за националните отбори.

Севиля е на предпоследното 19-о място с 2 точки.

Веселин Великов: Мисля, че ни беше време да запишем първа победа