Жители на един от великотърновските квартали се оплакват, че бездомни кучета обикалят на глутница около домовете им и ги нападат. Хората казват, че много от животните са изоставени и направо изхвърлени от стопаните си, защото мястото е отдалечено от централната част на града.
Около 30 кучета живеят безпризорно в кв. "Асенов", разказа местни жители пред екипа ни.
180 животни са настанени в местния приют, няма свободни места. Извършва се обезпаразитяване и кастриране на животни, стопаните могат да се възползват от тези услуги, коментира в "България в 60 минути" проф. Георги Камарашев - заместник-кмет на община Велико Търново.
Вижте и още във включването на Мирела Дончева.
Гледайте повече теми от "България в 60 минути"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста