Часове преди първата годишнина от войната Украйна се готви за масирана руска атака. Мерките за сигурност в цялата страна са засилени.
Учениците учат онлайн, властите приканват да няма струпване на хора на едно място. Местни медии съобщават за увеличаване на броя на пътните блокади в Киев, както и за голям брой патрулиращи въоръжени полицаи.
По-късно днес се очаква Общото събрание на ООН да разгледа проекторезолюция за принципите за постигане на справедлив и устойчив мир в Украйна.
Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш определи руската инвазия като нарушение на Хартата на световната организация и международното законодателство, и отново предупреди за опасността Москва да използва ядрено оръжие. Украйна не се огъна и ще триумфира над руските войски и терор, написа в свое обръщение в социалните мрежи президентът Володимир Зеленски.
Днес в Киев е испанският премиер Педро Санчес, а в редица европейски столици са планирани изяви, с които да бъде отбелязана първата годишнина от руската инвазия в Украйна.
Войната в Близкия изток: Тази вечер Израел е ударил ирански кораби в Каспийско море
Кьовеши отрече връзка между Европейската прокуратура и задържането на Борисов
След смъртта на "силния човек в Техеран" - възможните сценарии за Иран без Лариджани
Войната в Близкия изток: Тази вечер Израел е ударил ирански кораби в Каспийско море
Екшън на Витоша: Бивш хижар арестуван след заплахи, изстрели и марихуана в хижа "Камен дел"