Жителите на дупнишкото село Самораново излязоха на протест днес.
Причината за недоволството на хората е, че водата, с която се захранва населено място, много често е негодна за пиене.
40 аварии от началото на годината са станали във водопреносната мрежа.
Хората казват, че всеки ден екипи на водоснабдителното дружество отстраняват по най-малко 2 аварии, водата се спира, когато дойде е с лошо качество.
Протестът, който се проведе пред община Дупница, е с искания за спешен ремонт на водопреносната мрежа и по-качествена вода.
От общината съобщиха, че има избран изпълнител, който да извърши ремонта на водопреносната мрежа. Не са намерени обаче нужните средства за ремонта в размер на над 1,5 млн. лева.
Вижте повече.
Репортер: Станислава Христова
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?