Браншови организации ще искат оставки заради целенасоченото унищожаване на българското млечно животновъдство
Животновъди са недоволни от политиката на земеделското министерство в сектора. Браншови организации днес ще представят конкретни искания за излизане от кризата. Ще поискат и оставки заради целенасоченото унищожаване на българското млечно животновъдство.
От бранша заявяват, че тежката икономическа криза, новите изисквания и регламенти на ЕС, и липсата на работна ръка, и на ваксини обричат сектора на провал.
Животновъдите са недоволни и от това, че все още не са изплатени компенсациите за войната в Украйна, нито помощта "de minimis". Според млекопроизводителите, няма развитие и по премахването на модуларната ставка, дискриминираща част от животните и ощетяваща предимно тези, които произвеждат мляко.
На пресконференцията ще бъдат представени конкретните искания на бранша за излизане от кризата.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски