"Златен гейм" прати Хебър напред в Шампионската лига по волейбол

хебър отстъпи аркада галац първия мач волейболната шампионска лига
Снимка: ВК Хебър Пазарджик
20:30, 12.10.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Отборът на Хебър Пазарджик се класира за третия кръг на квалификациите за влизане в Шампионската лига по волейбол за мъже. Българският първенец се нуждаеше от победа с 15:10 в "златния гейм", за да елиминира Аркада Галац.

Преди това отборът от Пазарджик спечели с 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 25:22) гостуването си срещу шампиона на Румъния и заличи пасива си от 0:3 от първата среща.

Възпитаниците на старши треньора Камило Плачи започна съи състав: Александър Туш, Петър Премович, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров. Като резерви влязоха Иван Латунов, Мартин Симеонов, Добромир Димитров и Трифон Лапков.

"Тигрите", които все още са доста далеч от най-добрата си спортна форма, поведоха с 2:0 след 27:25 и 25:23. Аркада успя да се върне в срещата след 25:17 в третата част.

Решителните моменти в двубоя дойдоха в четвъртия гейм. Аркада имаше преднина от 13:11, когато Трифон Лапков получи червен картон, а треньорът Камило Плачи веднага взе прекъсване.

Домакините водеха и с 17:14, но Хебър постигна решителен обрат до 25:22, за да достигне до "златния гейм". В него отборът от Пазарджик поведе с 8:3 и не изпусна инициативата до края на срещата, дошъл при 15:10 след 135 минути игра.

В следващия кръг от най-престижния клубен турнир Хебър ще се изправи срещу Амрисвил или Младост Загреб.

Държавата е загубила 40 милиона лева от лошата настилка на лотовете 2 и 3 на АМ "Тракия"