ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Вдигат минималните пенсии със 7.8% от 1 юли
Чете се за: 01:07 мин.
Сарафов подаде оставка като шеф на Националното следствие
Чете се за: 03:07 мин.
След бедствието в "Елените": Как изглежда...
Чете се за: 06:55 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Тържества по повод 137-та годишнина от Априлското въстание

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:18 мин.
У нас

Продължават тържествата по случай 137-та годишнина от Априлското въстание. Гост на честванията в Копривщица е премиерът Марин Райков.Министър-председателят ще поднесе венци и ще произнесе тържествена реч за откриването на официалните чествания.

тържества повод 137 годишнина априлското въстание
Продължават тържествата по случай 137-та годишнина от Априлското въстание. Гост на честванията в Копривщица е премиерът Марин Райков.

Министър-председателят ще поднесе венци и ще произнесе тържествена реч за откриването на официалните чествания. Ще бъде представен театрален спектакъл, възпроизвеждащ епизоди от Априлското въстание, поставило началото си на Калъчевия мост в подбалканския град, на 20 април 1876 година.

Копривщица е обявена за град-музей през 1952 година, а от 1971 година е архитектурен и исторически резерват. В града са запазени повече от 380 паметници на възрожденската българска култура.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?