147 работници във фабрика за обувки в Дупница вече 2 месеца са без заплати. Това е пореден случай, в който италианският работодател не спазва трудовото законодателство и бави заплатите на работниците. Служителите имат да получават около 97 000 лева. Италианският работодател е пререгистрирал фирмата си, в последния е сменил началниците и отговорниците и по този начин избягва санкциите. Вижте какво споделят шивачките, които се събраха на протест пред предприятието.
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°