20- годишен младеж в мозъчна смърт от Горна Оряховица, спаси четири човешки живота. Той е бил приет във Великотърновската болница в тежко състояние, след като в петък през нощта бил блъснат от кола. Близките му решили да дарят органите на други хора, за които те са били последен шанс за живот.
Въпреки усилията на лекарите в болницата във Велико Търново, 20- годишното момче, което било блъснато от кола на тротоар в Горна Оряховица ,изпаднало в мозъчна смърт. Близките му решили да дарят органите му и да спасят други четири човешки живота.
д-р Сибила Маринова – н-к ОАИЛ „д-р Стефан Черкезов“ Велико Търново
„Понеделник вечерта, екипи на болница „Лозенец“, дойдоха, за да вземат донора. Вчера са били трансплантациите, трансплантирани са черен дроб, сърце и бъбреци. Всичките на млади хора. Черният дроб е трансплантиран на две годишно дете!“
От началото на 2017 това е осми донор във Великотърновската болница, което я нарежда на първо място по успешно реализирани донорски ситуации у нас.
д-р Сибила Маринова – н-к ОАИЛ „д-р Стефан Черкезов“ Велико Търново
„Имали сме години без нито един донор. Много е трудно от емоционална гледна точка. Най-труден е разговора с близките. Да им кажеш на тези хора, че техният близък е починал и да поискаш в този същият момент да дарят и да бъдат благородни! “
В момента за над 1000 души у нас, трансплантацията на орган е единственият шанс за живот.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите