Лошото време и постоянните валежи възпрепятстват жътвата в Силистренско.
Петко Петков, председател на ЗК "Ген. Атила Зафиров" - с. Зафирово: С тази влага малко по-продължително одъждяване има вероятност пшеницата да покълне на класа, което е много лошо. Много ще влоши качеството, много.При подходящо време се жъне почти денонощно. Стопаните бързат да наваксат изоставането преди поредния дъжд. Резултатите обаче не ги удовлетворяват. "От рапицата получихме много нисък добив, със 100 кг надолу, пшеницата също не е добре посева, който прибираме", - обясни Петко Петков. Засега добивите са средно по 420 кг от дка при пшеницата и около 380 кг от дка при ечемика. Стопаните са категорични, че няма да бързат да продават. "Ние сме с нагласата всичко да приберем, да вкараме в базата, която имаме изградена и оттам нататък вече да играем на котка и мишка - да чакаме цена", - уточни Петко Петков. Според зърнопроизводителите, при хубаво време, жътвата на пшеницата може да приключи за десетина дни.
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?