Лидерът на левицата Сергей Станишев обвини правителството в оставка, че се унищожават и изнасят документи, усилено се приключват сделки и се преназначават хора в администрацията.
Вицепремиерът Цветан Цветанов отхвърли тези твърдения и увери, че новите министри ще знаят всеки детайл за министерствата, които приемат. Според Цветанов всички договори са ясни, а не са скрити в чекмеджета, както направило правителството на тройната коалиция.
"Ние не разполагаме, за разлика от господин Цветанов, с подслушвателни устройства, както разбирате - нито стационарни, нито подвижни. Но имаме информация от много министерства, в това число от МВР, Министерство на финансите, че се унищожават документи. Забележете - в деня на протестите миналата седмица няколко министерства работеха трескаво - регионалното развитие, земеделието и храните, финансите. Какво правят според вас? Две неща - довършват свои сделки и унищожават документация", каза лидерът на социалистите Станишев.
"Това е нормално от бившия премиер Станишев, защото, знаете, че самият той изнесе много материали, които всъщност не бяха открити, когато встъпи в длъжност новото правителство. Искам да му припомня, може би няма този опит, защото никога не е работил в администрация, а първата му работа беше на премиер и мога да му кажа, че всичко, което се получава в министерството като материал - или секретарката, или съответният министър се разписва за този материал, че му се води. В момента единственото, което правят министрите, ако има материали, които им се водят, в съответните деловодства да бъдат върнати", обясни вицепремиерът Цветанов.