ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Станишев: Цветанов да излезе от политиката

bnt avatar logo от Ася Методиева
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Още преди да стане известен коментарът на Цветан Цветанов за оповестите данни отпрокурорската проверка по анонимен сигнал, получен от лидера на социалистите Сергей Станишев, от БСП, ДПС и "Атака" настояха той да бъде отстранен от председателското място на предизборния щаб на ГЕРБ.

станишев цветанов излезе политиката
Още преди да стане известен коментарът на Цветан Цветанов за оповестите данни от
прокурорската проверка по анонимен сигнал, получен от лидера на социалистите Сергей Станишев, от БСП, ДПС и "Атака" настояха той да бъде отстранен от председателското място на предизборния щаб на ГЕРБ.

В съобщение до медиите от "Атака" настояха още Цветанов да не участва в предизборната кампания и срещу него незабавно да започне разследване.

Лидерите на БСП и ДПС стигнаха и по-далеч - поискаха Цветанов да излезе и от листите, за да не възпрепятства разследването.

Лидерът на БСП Сергей Станишев попита кой носи политическата отговорност и знаел ли е бившият премиер Бойко Борисов за подслушванията. От БСП ще питат прокуратурата дали от използваните СРС-та има изготвени веществени доказателства и дали според тези доказателства има присъди.

"Мисля, че са налице достатъчно основания той да излезе от политиката, да излезе от листите на партия ГЕРБ, да не участва в изборите по никакъв начин, в това число и като ръководител на щаба на ГЕРБ и да не възпрепятства правосъдието. Той носи пряка отговорност за работата на тази служба и за използването на СРС-та", заяви Станишев.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?