Софийска градска прокуратура повдигна обвинения срещу трима директори, оглавявали по различно време Специализирана дирекция "Оперативни технически операции" към МВР във връзка със скандала с подслушванията.
Софийска градска прокуратура повдигна обвинения срещу трима директори, оглавявали по различно време Специализирана дирекция "Оперативни технически операции" към МВР във връзка със скандала с подслушванията.
Сергей Кацаров, Камен Костов и Цветан Иванов са обвинени за това, че като директори на специализираното звено в МВР не са изпълнили задълженията си по служба, от което са настъпили тежки последици. Ако се докаже вина по този член от Наказателния кодекс, тях ги заплашва затвор от 1 до 8 години.
Сергей Кацаров е обвинен и за употреба на документ с невярно съдържание.
Привлечен в качеството му на обвиняем е и директорът на 4 отдел в СДОТО - Радко Димитров, известен като човека с отвертката, заради унищожаване на записи, направени със специални разузнавателни средства.
Подробностите предаде репортерът Иво Никодимов. Вижте във видеото.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг