България и Дания ще работят по общи проекти в енергетиката и енергийната ефективност, обяви президентът Росен Плевнелиев, който е на официално посещение в скандинавската държава.
България и Дания ще работят по общи проекти в енергетиката и енергийната ефективност, обяви президентът Росен Плевнелиев, който е на официално посещение в скандинавската държава.
След среща с министър-председателката Хеле Торнинг-Смит стана ясно, че датски експерти ще ни помагат в изработването на Стратегия 2020 в областта на енергетиката.
В Копенхаген Плевнелиев разговаря и с датската кралица Маргрете Втора, запазила топли спомени от посещението си в България. Дания е първата страна, в която се показва новооткритото златно съкровище от Свещари.
Вижте видеото.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг