Арменците в София се събраха на вечерно бдение, за да припомнят имената на първите жертви на геноцида над арменския народ. Това са арменските интеректуалци, арестувани в нощта между 23 и 24 април 1915 година. Тогава в продължение на месеци младотурското правителство извършва множество арести.
Арменците в София се събраха на вечерно бдение, за да припомнят имената на първите жертви на геноцида над арменския народ. Това са арменските интеректуалци, арестувани в нощта между 23 и 24 април 1915 година. Тогава в продължение на месеци младотурското правителство извършва множество арести.
Вижте видеото.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с орден „Св. св. Кирил и Методий“ – I степен
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста