Няма криза за кръв за пострадалите при взривовете в Хитрино. В това увери в ефира на "По света и у нас" заместник-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков.
Ваньо Шарков - зам.-министър на здравеопазването: Вече съм в болницата, минали са 15 кръводарители, и ма и такива, които в момента даряват кръв. Направили сме организация - 60 сака с кръв и 60 с плазма, които пътуват към Шумен. Така, че криза за кръв няма, но продължаваме с акция за кръводаряване днес и утре.
Пътна карта за край на войната: САЩ и Иран след края на първия тур преговори в Швейцария
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация