Един човек е убит, а трима души са в болница след инцидент край пловдивското село Устина. По първоначални данни причина за трагедията е опит за кражба от ферма. От прокуратурата съобщиха, че се води разследване за умишлено убийство. Полицията установява дали има свидетели на събитията и кой е стрелял при спречкването.
Миналата нощ двама мъже се опитали да проникнат във фермата на Георги Отларов, която е разположена до пътя между село Устина и град Кричим. В сградата обаче били собственикът и негов роднина. Те пребили крадците, съобщиха от прокуратурата. Единият от нападателите загинал на място, другият е настанен в болница с опасност за живота. В здравното заведение обаче са и двамата фермери, като единият е в неврохиругията с черепномозъчна травма, но без опасност за живота. Хората в района са притеснени от зачестилите нападения в района:
"Той ще дойде да го краде, а той ще го гледа! Няма такива работи. Няма закони да се защитаваме. Това е жалко за момчето Георги Котларов, че сега ще го подведат под отговорност сигурно, а той си защитава собствеността".
"Не бих си позволил такова нещо, бих се обадил на 112".;
Собственикът на фермата е ловец и вероятно е използвана пушката му за защита. От кого обаче все още не е ясно. В ранния следобед полицията извърши втори оглед на местопрестъплението и прибра автомобила на нападателите. Предстои да бъдат назначени няколко експертизи, сред които съдебномедицински, биологични и на веществените доказателства, съобщиха от прокуратурата.
Случаят "Петрохан": Защо във финансовите отчети на Ивайло Калушев липсват дарения, направени от публични лица?
ВСС ще разгледа въпроса с назначаването на вр.и.ф. главен прокурор по искане на правосъдния министър
Министърът на правосъдието свиква заседание на ВСС с искане за определяне на временно и.ф. на главен прокурор
Служебният министър на МВР Емил Дечев беше освободен като съдия от Съдийската колегия на ВСС
Сикрет Сървис застреля въоръжен мъж при опит за проникване в Мар-а-Лаго
След палеж и проникване в кметството: Среща между вътрешния министър и кмета на Бистрица