Подаването на документи за прием в първи клас в общинските училища в Пловдив започва на 2 май. Така реално ще стартира централизирания електронен прием на учениците в града. В момента се правят тестове на системата, а следващата седмица училищните екипи, които ще работят с нея, ще преминат специално обучение. Времето на подаване на документите онлайн няма да има тежест при класирането, важно е да се спази само крайният срок, който е 31 май.
В училището, което е първо желание за бъдещите първокласници, се допуска и подаване на заявления на хартиен носител, но това трябва да стане до 30 май. Двата варианта са равностойни, но при ползване на електронната система, родителите ще имат достъп до повече информация, включително и до резултатите от класиранията. Предвидени са и второ и трето класиране, съответно на 20 юни и 4 юли.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг