Държавата губи около 1 милиард лева от незаконен внос на горива. Председателят на парламентарната комисия за наблюдение на приходните агенции, борба със сивата икономика и контрабандата, съобщи в "Денят започва", че схемите за контрабанда са ясни. Според Емил Димитров, на пристанищата нямало измервателни уреди и не е ясно какви количества горива се внасят в страната.
Емил Димитров - Ревизоро, председател на Комисията за наблюдение на приходните агенции, борба със сивата икономика и контрабандата в НС: Ще може да се приеме нов закон за администрирането на тези горива, продажбата на нефт и нефтопродукти. Означава, че могат да се направят специализирани акции, за да се види кои са тези нелегални цистерни, които разкарват горивата из страната. Също така може да се види какви са тези бензиностанции, които имат закопани по няколко цистерни и продават денем легални горива, а нощем - нелегални през неотчетени колонки.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив