Около 50 полудиви зеленоглави патици вече имат нов дом - езерото в столичния квартал "Дружба". Пускането им във водата ще дообогати фауната в района. Патиците са устойчиви на метеорологичните условия, не отлитат през зимата и не изискват някакви по-специални грижи. Акцията е на ловното дружество "София-запад" и Столичната община.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата