Председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов подписа днес в Централата на партията в София рамкови политически споразумения за местните избори с ПП „Обединени земеделци“ и ПП „Български демократически форум“. От страна на ПП „Обединени земеделци“ споразумението подписа председателят на партията Петя Ставрева, а от страна на ПП „Български демократически форум“ - председателят Жаклин Толева.
С оглед на успешното партньорство от европейските избори тази пролет и постигнатата убедителна победа на тях, ръководствата на ГЕРБ, „Обединени земеделци“ и „Български демократически форум“ се договориха ползотворното сътрудничество да продължи и за местните избори.
;В документите се посочва, че структурите на ПП ГЕРБ могат да сформират коалиции с „Обединени земеделци“ и „Български демократически форум“ за съвместно явяване в различни общини чрез излъчване на обща кандидатура за кмет и обща листа с общински съветници.
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив