Националната агенция по приходите разполага с достатъчно средства, за да плати глобата си наложена от Комисията за защита на личните данни. Това обяви финансовият министър Владислав Горанов. По думите му още оставки в НАП няма да има, достатъчни са тези на двамата отговарящи за IT сигурността. Горанов допълни, че няма да има и промяна в държавния бюджет, за да бъдат намерени пари за глобата, защото НАП има достатъчно.
Владислав Горанов - министър на финансите: От гледна точка на технологията на бюджета това представлява нетна операция. Това няма да се отрази на бюджета. Ще се отрази на съдбата на тези терористи, които атакуваха системата. Достатъчно направихме кадрови промени. Имаше 2 оставки на тези, които отговаряха за IT сигурността.
Илияна Йотова: Страна ни има потенциал в сферата на изкуствения интелект и бизнесът забелязва тези перспективи
Премиерът Румен Радев разговаря по телефона с външния министър на Великобритания Ед Милибанд
Нови работни места и високи технологии: Бившето военно летище в Доброславци се превръща в голям космически център
"Галъп": 42% одобрение на правителството на Радев след първите 100 дни управление
Образуваха досъдебно производстово по случая с насилие над дете в Радомир
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят