Граждани протестираха пред Народното събрание срещу т.нар. от тях джендър-идеология. Демонстрацията е организирана от Фондация "Пълноценен живот". Събралите се заявиха, че са против всякаква форма на насилие, включително срещу жени и деца. Според тях обаче проблемът с насилието няма да се реши с ратифицирането на Истанбулска конвенция. Считат, че документът цели подмяна на християнските ценности с "джендър-идеология".
Милена Ангелова: Тази Конвенция да бъде отхвърлена. Не просто да бъде отложена, а да бъде отхвърлена.
Таня: Доколкото знам се опитват да се прокарват разни програми за обучение на деца в училищата.
Тетеос: Ние държим на нашите деца и на нашите ценности. Искаме те да бъдат съхранени. Искаме децата да са такива каквито са: те са момченца и момиченца, както ние сме мъже и жени. И ние сме горди с нашия пол.
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?