10-о място за Радо Янков в последния старт за сезона (ВИДЕО)

18:04, 17.03.2018
Чете се за: 00:44 мин.
Зимни
радо янков последния старт сезона видео

Радослав Янков завърши на 10-о място в последния старт за сезона от Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини. Българинът отпадна в осминафиналите на паралелния слалом във Винтерберг (Германия), след като загуби от италианеца Аарон Марк. Янков караше в по-бавното "червено" трасе, което днес бе в зелен цвят, и финишира на 23 стотни след своя съперник.

Състезанието бе спечелено от победителя от квалификациите Роланд Фишналер (Италия), който бе по-бърз с 0.70 сек. от Себастиан Кислингер (Австрия) в големия финал.

На подиума се качи и словенецът Рок Маргуч, който взе малкия финал срещу друг представител на "скуадрата" - Маурицио Бормолини.

До голяма степен днешното състезание бе лишено от своя блясък още след края на квалификациите, като организаторите не успяха да се справят с двете трасета, едното от които бе далеч по-бавно от другото. По-бързите сноубордисти в пресявките логично избираха "синьото" трасе и почти всеки път стигаха до победата.

В генералното класиране за Световната купа в паралелните дисциплини първи е Невин Галмарини (Швейцария) с 6470.00 точки, следван от италианците Роланд Фишналер с 5066.00 и Едвин Корати с 4543.30.

Радослав Янков завърши на 6-а позиция с 3520.00 точки.

В дисциплината паралелен слалом победител е Фишналер с 2200.00 точки, втори е Дмитрий Логинов (Русия) с 1800.00, а трети - Себастиан Кислингер (Австрия) с 1380.00. Янков е 10-и със 780.00 точки.

Още Зимни

Българска федерация ски тържествено отбеляза 100-годишния си юбилей
21:32, 24.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Георги Глушков награди участниците в експедицията "Еверест 84"
Чете се за: 01:10 мин.
България започна с тежко поражение на световното първенство по хокей на лед в Дивизия II
22:49, 22.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Кандидатурата на Франция за Зимните олимпийски игри през 2030 г. все още не е напълно готова
18:52, 22.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Президентът Румен Радев и спортни експерти обсъдиха перспективата за това София да организира Зимни младежки олимпийски игри
17:56, 22.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
40 години от развяването на българското знаме на най-високата точка на света - Еверест (ВИДЕО)
12:57, 21.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Александър Георгиев стана вратарят с най-много победи в рамките на редовния сезон в НХЛ
11:57, 19.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.