Българските таекуондисти излизат за медали в Харков (ВИДЕО)

17:58, 17.03.2018
Чете се за: 00:46 мин.
Други спортове
българските таекуондисти излизат медали харков видео

Над 380 състезатели ще вземат участие в силния международен турнир по таекуондо – олимпийска версия в украинския град Харков. Надпреварата е с ранг G1 и спечелените от нея точки ще са валидни за световната и олимпийската ранглиста.

Българската група вече се настани в своя хотел, където са и нашите пратеници. Четирима таекуондисти ще се състезават за медалите – това са най-добрите при мъжете.

Първи от нашите в кат. до 74 кг днес ще стартира Даниел Турнов. Останалите ни трима състезатели са: в кат. до 63 кг ще ни представя Калоян Бинев, златният ни медалист от силния турнир с ранг G2 Egypt Open, другият златен медалист от този турнир Владимир Далаклиев ще ни представя в кат. до 68 кг, а в нея е още един български таекуондист – Митко Джорджев, който регистрира пък най-силното представяне на българите при мъжете на последния турнир Sofia Open преди две седмици, когато спечели сребро.

„Турнирът ще бъде доста силен. Момчетата са подготвени и се надяваме, че ще вземем четири медала, дано да са най-високите. Избрали сме най-добрите състезатели, така че ще атакуваме с всички сили призовите места. В последно време не може да се каже, че таекуодото има определена държава, която да е фаворит. Във всяка категория има някой доста добър или доста титулуван състезтел. Момчетата са с доста опит и просто трябва да са концентрирани на 100 процента“, каза Теодор Георгиев, водач на отбора.

Още Други спортове

Спортни новини 23.04.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 23.04.2024
Българките записаха три победи, едно реми и две загуби на европейското индивидуално първенство по шахмат
23:17, 22.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
България започна с тежко поражение на световното първенство по хокей на лед в Дивизия II
22:49, 22.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Спортни новини 22.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 22.04.2024
Кандидатурата на Франция за Зимните олимпийски игри през 2030 г. все още не е напълно готова
18:52, 22.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Аслъхан Мехмедова е четвъртфиналистка на европейското първенство по бокс в Белград
18:20, 22.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Президентът Румен Радев и спортни експерти обсъдиха перспективата за това София да организира Зимни младежки олимпийски игри
17:56, 22.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Българските национали спечелиха 64 медала на европейското първенство по таекуондо ITF
16:40, 22.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Джанмарко Тамбери и Ариана Ериго ще бъдат знаменосци на Италия в Париж 2024
15:45, 22.04.2024
Българските джудисти заеха второ място в класирането по медали на Европейската купа по джудо за юноши и девойки в Сараево
14:44, 22.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Над 220 състезатели от 22 държави се включват в тазгодишното издание на турнира по борба в памет на Петко Сираков и Иван Илиев
14:33, 22.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Калина Бояджиева вдъхнови участниците в турнира по олимпийско таекуондо "Херея Оупън"
13:31, 22.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.