Недоволството сред лекарите и сестрите от Врачанската болница достигна връхната си точка, след като днес медиците замериха с яйца заместник- министъра на здравеопазването Жени Начева. Медиците са гневни заради неполучени заплати, мнозина вече напускат здравното заведение. Болницата има дългове за милиони, но от здравното министерство отново обещаха, че проблемите ще бъдат решени.
Недоволните медици хвърляха яйца по заместник-министър Жени Начева, която дойде да представи новия директор на здравното заведение и да успокои персонала, че болницата няма да се затваря.
След като бяха затворени пет отделения, от седмица вече не работи и реанимацията, което прави невъзможна дейността на хирурзи, ортопеди, гинеколози. От днес без лекар остана и спешното отделение, защото няма достатъчно медици, за да бъде направен график за дежурствата.
Наталия Станкова, старша сестра в Спешно отделение: Досега успявахме поне по един лекар на смяна, сега няма нито един.
Надка Вълкова лежи в ортопедичното отделение от една седмица. Не могат да й направят операция, защото реанимацията не работи.
Надка Вълкова, пациент: Четвърти път ме лъжат, няма анестезиолог, аз се измъчих, не мога да стана.
Докато пациентите търпеливо чакаха да се реши съдбата им, медиците поискаха отговор на много въпроси.
д-р Илия Илиев, анестезиолог: Не знам какво мисли държавата тези държавни болници, 75 процента в тази болница е на държавата.
Таня Гецковска, медицинска сестра: Три месеца сме работили без заплати, три месеца!
Жени Начева, заместник-министър на здравеопазването: Предлагаме хората да се върнат на работа, Врачанска болница трябва да има и ще има. Обещахме ритмично получаване на разходите за персонал.
От здравното министерство обещаха до края на юни да се навакса забавянето в изплащането на заплатите.