Бургаската мина "Черно море" спира работа от днес и 300 миньори остават без препитание.
На общо събрание, свикано от синдикатите се очаква да бъде обявено решението за затваряне на предприятието, а миньорите ще решат какви действия да предприемат. Собственик на рудника е бизнесменът Христо Ковачки, а затварянето на мината не е изненада, след като от години тя изпитваше големи финансови затруднения.
Миньорите десетки пъти протестираха срещу забавените си заплати, неизплащани с месеци. Като причина за проблемите с възнагражденията почти винаги бяха изтъквани нередовните плащания на ТЕЦ-Сливен към бургаското предприятие. Според миньорите цялата държава вече се е отказала да развива минното дело и не прави нищо за развитието му.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?