Министерството на културата връчи отличия "Златен век" на над 70 изтъкнати български творци и институции по случай 24-ти май.
За изключителен принос в развитието на българската култура - със "Златен век" - огърлие бяха удостоени композиторът Стефан Димитров, изкуствоведът и директор на Софийската градска художествена галерия Аделина Филева, режисьорът и аниматор Анри Кулев, актьорът Досьо Досев, както и балетистът Бисер Деянов. Сред отличените са актрисите Мая Новоселска и Мая Бежанска, режисьорът Коста Биков и виолистът Валентин Геров. За меценатска дейност през последните години награда получи Петър Кауков.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи