Йозеф Блатер и Мишел Платини загубиха обжалванията по отстраняването им от футбола, но наказанията им бяха намалени съответно от осем на шест години.
На 21 декември 2015 година Етичната комисия към ФИФА наказа Сеп Блатер и Мишел Платини с осем години извън всички футболни дейности. Решението е резултат от продължително разследване за превод на 2 милиона евро по сметката на президента на УЕФА Платини, чиято кандидатура за президент на международната централа отпада автоматично.
Етичната комисия към ФИФА отсъди, че бившия президент на асоциацията Блатер е нарушил закона за конфликт на интереси, не е спазил нормите за лоялност и е предложил нерегламентиран подарък под формата на парични средства.
Очаква се Мишел Платини и Сеп Блатер да обжалват случая в спортния арбитражен съд (КАС) в Лозана. Новият президент на ФИФА ще бъде избран на извънреден конгрес в Цюрих в петък.
Марк Цеков, камара „Плодове и зеленчуци“: Една шопска салата струва колкото килограм месо
"Бил е абсолютно неадекватен": Пияният и дрогиран шофьор с близо 6 промила алкохол е отказал да даде кръвна проба
Патриарх Даниил присъства на представянето на книга за делото на митрополит Натанаил
Задържани са родителите на 3-годишното дете, спасено от падане от осмия етаж
Тръмп: Иран е унищожен, ще ги върнем в каменната ера, където им е мястото
Пясъчна буря на остров Крит затрудни движението на фериботи и отложи полети