НДК светна в оранжево в подкрепа на кампанията срещу насилието над жени.
Инициативата дава начало на 6 поредни дни, в които сгради по целия свят ще се оцветят с оранжеви светлини и ще се провеждат дискусии по темата. За първа година в кампанията се включва и София. Идеята е на Зонта клуб "Света София", за да може чрез мащабната акция да се заговори по-открито за проблема с насилието във всичките му форми. В този час започва и форум, посветен на борбата с домашното насилие.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с орден „Св. св. Кирил и Методий“ – I степен
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста