Още четири детски градини в община Дупница преминават на по-ефективно отопление за зимния сезон. Детските заведения в селата Яхиново и Бистрица ще бъдат отоплявани на пелети. Целта е да се спестят средства и да се подобрят условията.
Детската градина в Самораново се отоплява с пелети от миналата година и оттогава разходът е намалял с 9 хиляди лева. Условията също са се променили за децата и персонала, коментираха от общината в Дупница. С изграждането на пелетна инсталация се очаква да се спестят около 16 хиляди лева през предстоящата зима. Други две детски градини – „Детелина” и „Слънце” ще бъдат газифицирани. Работата по изграждането на инсталациите трябва да приключи преди началото на отоплителния сезон, за да създадат необходимия уют и комфорт на децата.
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив