София празнува 139-години от обявяването си за столица на България. Концерт на Софийския духов оркестър сред руините на антична Сердика беше сред първите прояви, която радваха столичани, а преди час в градинката "Кристал" беше открита фотоизложба с едни от най-красивите мигове в София.
This is a modal window.
За да запечаташ красотата, трябва да имаш очи и сърце, да я търсиш. Напоследък в социалните мрежи, ако някой иска да покаже колко е красива София, обикновено прави това чрез "Етюдите на София". Етюди, които започват да се снимат преди 3 години от Иван Шишиев, който започва проекта, за да покаже на своите приятели, че София е не по-малко красива от Рим и за това почти няма софийски покрив, на който да не се е покачил със своя фотоапарат.
Иван Шишиев, фотограф: Имам още доста места,които мечтая да заснема. Честита ни столица. За мен София е жена. Може да бъде и грозна, и красива, и умна, и глупава. Най-вече тя е изящество. Все още има много места, които искам да заснема. Едното е кранът на Министерски съвет.
До края на следващата седмица може да бъде разгледана изложбата тук.