Здравните министри на 11 държави по инициатива на България се събраха на среща днес, с намерение да обединят усилията си за осигуряване на достъпно лечение с най-новите лекарства.
На първа среща днес между Хърватия, Унгария, Латвия, Македония, Румъния, Сърбия и Словакия беше подписана декларация с идеята да се създаде обща надправителствена платформа за преговори с мултинационалните фармацевтични компании, за да може да се постигнат по-ниски цени за всички иновативни медикаменти. Заедно страните ни представляват пазар от 100 милиона население, който би осигурило по-добри условия за преговори и по-голяма устойчивост на лекарствения пазар.
За нарастващите климатични рискове за 1,1 милиарда деца по света предупреждават от УНИЦЕФ
Младият лекар д-р Иван Боронсузов е носителят на стипендията за специализация "Проф. Драган Бобев" за 2026 г.
Над 34 000 евро за студенти с онкологични заболявания събра инициативата „Студентите бягат с УАСГ“
Омбудсманът поиска увеличаване на помощите за деца с увреждания и премахване на удръжките за лични асистенти
Велислава Петрова: България представи позицията си за подпалените автомобили в Скопие
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - тарифата била до 10 000 евро на човек
Вижте верните отговори от изпита по български език и литература за 7-и клас