Здравните министри на 11 държави по инициатива на България се събраха на среща днес, с намерение да обединят усилията си за осигуряване на достъпно лечение с най-новите лекарства.
На първа среща днес между Хърватия, Унгария, Латвия, Македония, Румъния, Сърбия и Словакия беше подписана декларация с идеята да се създаде обща надправителствена платформа за преговори с мултинационалните фармацевтични компании, за да може да се постигнат по-ниски цени за всички иновативни медикаменти. Заедно страните ни представляват пазар от 100 милиона население, който би осигурило по-добри условия за преговори и по-голяма устойчивост на лекарствения пазар.
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си