Вицепремиерът Красимир Каракачанов заяви, че стремежът на правителството е не само да посочва, но и да решава проблемите в региона. В декларация от парламентарната трибуна, от БСП поискаха да бъде поставен въпросът за обезщетението на тракийските българи.
Вицепремиерът Красимир Каракачанов определи срещата във Варна като добра инициатива. Според него страната ни може да бъде много по-сериозен и активен фактор за решаване на проблемите на Балканите.
Красимир Каракачанов, министър на отбраната - Именно това е стремежът на правителството в лицето на премиера Борисов, който организира тази среща. Да се опитаме не само да посочваме проблемите, но и да потърсим механизми за тяхното решаване. Европа многократно недоволстваше, че от Турция идваха големите вълни нелегални мигранти и продължават. Аз съм за това България да поддържа добри отношения с всички свои съседи, включително Турция, но единствено на базата на равнопоставеност и взаимно уважение.
Вицепремиерът Валери Симеонов пък беше лаконичен за срещата във Варна.
Валери Симеонов, вицепремиер: О, не знам. Аз няма да присъствам там, не са ме поканили.
Не искам да присъствам. - Защо? - Защото мога да се изтърва. Айде бягай от тука.
БСП поискаха пред турската страна да бъде поставен въпросът за тракийските бежанци.
Георги Йорданов - БСП - Настояваме справедливото искане за обезщетението на тракийските българи да бъде поставено пред турската страна на най-високо ниво. Нека ролята ни на посредник между Европа и Турция да не е за сметка на ролята ни на защитник на българския национален интерес.
Според левицата българското правителство е длъжно да не остави тракийският въпрос да потъне в забвение.
Вътрешният министър: Нови 510 превозни средства и 34 дрона охраняват границата, миграционната обстановка е спокойна
Президентът Йотова: Наш дълг е да завещаем на младите хора на България мир и възможност да развиват талантите си
Михаил Околийски: Заразата от морбили в Бяла Слатина засега е локализирана
Иван Христанов: Предстоят уволнения в БАБХ след скандала с негодна храна в Хасково
Цените на храните: Млекопреработватели и синдикати искат мерки от държавата